Show results for 


Russian Jun Champion
EuroSighthound Junior Winner 2009, Slovakian Junior Club Winner 2009,
Junior Finnish Winner 2009, Junior Nordic Winner 2009
Russian Greyhound Club Junior Champion

ViceEuroWinner 2011
Russsian, Finish, Swedish Champion

Russian Greyhound Club Champion
Finnish Winner 2009'2010, Nordic Winner 2009
Central European Sighthounds Winner 2010, EuroSighthound Winner 2010
Sieger Baden-Wurttemberg 2011, Sieger Stuttgart 2011

06.11.2011 ex-1 (Open male class), VDH, CAC, CACIB, BOB, BIG-1, "Sieger Stuttgart 2011" Vlastislav Vojtek (Slovakia), Judge for Group 10 - T. Stuifbergen-Hoetjes (Netherlands) National Show, Stuttgart, Germany
05.11.2011 ex-1 (Open male class), VDH, CAC, CACIB, BOB, "Sieger Baden-Wurttemberg 2011" Iveta Vojtekova (Slovakia) International Show, Stuttgart, Germany
09.10.2011 ex-1 (IChampion male class), CAC, CACIB, BOB Zeferino Silva (Portugal) International Show "RUSSIA 2011", Moscow, Russia
03.09.2011 ex-1 (Open male cllass), resCAC, resCACIB, Vice EuroWinner'2011 Peter Friedrich (Germany) EURO DOG SHOW, Leeuwarden, Netherlands
01.09.2011 ex-1 (Open male cllass), CAC, BOB, BIG-3 Magnus Hagstedt (Sweden)
Judge for Group 10 - Rita Reyniers (Belgium)
National Show "Raad Van Beheer 2011", Leeuwarden, Netherlands
07.08.2011 ex-1 (Open male cllass), VDH-CAC, BOB, BIS-3 Valerie Hamilton (USA) , BIS Judge - Andre Van De Broek (Netherlands) Sighthound Festival, Donaueschingen, Germany
06.08.2011 ex-1 (Open male cllass), VDH-CAC, Italian CAC Knut Blutecher (Norway) Sighthound Festival, Donaueschingen, Germany
25.07.2011 ex (Champion male class) Age Gjetnes (Norway) Swedish Sighthound Club Show "Skokloster Summer Show", Vasteras, Sweden
24.07.2011 ex-1 (Open male class), CQ, Cert, BM-3, Swedish Champion Clare Boggia (GB) Swedish Greyhound Club Show, Vasteras, Sweden
23.07.2011 ex (Open male class) Valdez Valdez Gabrie (Colombia) International Show, Koping, Sweden
17.07.2011 ex-1 (Champion male class), CQ, BM, BOS Knut Blutecher (Norway) Finish Greyhound Club Show, Helsinki, Finland
17.07.2011 ex-2 (Champion male class), CQ, BM-2 Marie-Martine Lombard (France) Special Show for Groups 8&10 "Kartano Weekend", Helsinki, Finland
16.07.2011 ex-1 (Champion male class), CQ, CACIB, BM, BOB, BIG-3 Hassi Assenmacher (Germany) International Show, Oulu, Finland
15.07.2011 ex-1 (Champion male class), CQ, BM, BOS Jo Schepers (Netherlands) Special Show for Groups 5&10, Liminka, Finland
03.04.2011 ex-1 (Open male class), BOS, Club Winner Per Iversen (Norway) Greyhound Club Show, Moscow, Russia
26.03.2011 ex-1 (Open famale class), CAC, CACIB, BOS Zola Rawson (GB) Int. "EURASIA-I",Moscow, Russia
12.12.2010 ex-1 (Open male class), Cert, CACIB, BM, BOB, Finish Winner 2010 Annukka Paloheimo (Finland) International Show "Finish Winner 2010", Helsinki, Finland
11.12.2010 ex-1 (Open male class), CACIB, BM-3 David Allan (Spain) International Show "Helsinki Winner 2010", Helsinki, Finland
17.10.2010 ex-1 (Open male class) Gerard Cox (Ireland) Int."RUSSIA 2010", Moscow, Russia
02.10.2010 ex-3 (Open male class) Frank Kane (GB) European Dog Show 2010, Celje, Slovenia
01.10.2010 ex-1 (Open male class), CAC Per Iversen (Norway) Sighthound Show, Velenje, Slovenia
15.08.2010 ex-1 (Intermediate male class), CAC, BM, BOB Gabriele Schroter (Germany) OKWZR-Klubsiegerausstellung, Grafenegg, Austria
14.08.2010 ex-1 (Intermediate male class), CAC, BM, BOB, Eurosighthound Winner 2010 Bjorn Fritz (Germany) FCI Eurosighthound Show 2010, Grafenegg, Austria
01.08.2010 ex-1 (Intermediate male class), IntetmediateBOB John Palmer (Australia) Swedish Greyhound Club Show, Lovudden, Sweden
31.07.2010 ex-1 (Intermediate male class), IntetmediateBOB, BM-5, IntermediateBIS-3 Eli-Marie Klepp (Norway) "Skokloster Summer Show 2010", Lovudden, Sweden
18.07.2010 ex-1 (Open male class), BM-2, resCert Bjorn Fritz (Germany) Finish Greyhound Club Show, Helsinki, Finland
17.07.2010 ex-1 (Open male class), BM, Cert, BOB Wieslawa Misterka-Kluska (Poland) Sighthound Specialty (FCI Group 10) , "KARTANO WEEKEND", Helsinki, Finland
04.07.2010 ex-1 (Intermediate male class), CAC Miklos Levente (Hungary) Sighthound Club Show, Topolcianky, Slovakia
03.07.2010 ex-1 (Intermediate male class), CAC, BOB, Central European Sighthounds Winner 2010 Peter Friedrich (Germany) Central European Sighthound Show, Topolcianky, Slovakia
25.06.2010 ex-1 (Intermediate male class) Rainer Vuorinen (Finland) World Dog Show, Herning, Denmark
23.06.2010 ex-1 (Intermediate male class), Cert, BM, BOS, BISIntermediate Bitte Ahrens (Italy) Sighthound Special Show, Fredericia, Denmark
21.06.2010 ex-1 (Intermediate male class), Cert, ResCACIB, BM-2 Tina Permo (Sweden) Int., Jonkoping, Sweden
20.06.2010 ex-1 (Intermediate male class), ResCACIB, BM-2 Stephen O'Brain (IRL) Int., Jonkoping, Sweden
19.06.2010 ex-1 (Intermediate male class), Cert, CACIB, BM, BOS Rony Doedijns (Netherlands) Int., Jonkoping, Sweden
29.05.2010 BOB, Champion of National Greyhound Club Julia Ovsiannikova (Russia) Club Show, Moscow, Russia
28.03.2010 ex-1 (Intermediate class), CAC Goran Bodegard (Sweden) Int. Show "EURASIA-II", Moscow, Russia
27.01.2010 ex-3 (Intermediate class) Svante Frisk (Sweden) Int. Show "EURASIA-I", Moscow, Russia
30.01.2010 ex-1 (intermediate class), CAC, BOB Carmen Cil Polo (Spain) Nat. Show Sabaneev, Moscow, Russia
13.12.2009 CW (junior male class), Cert, BM, BOB, Junior Nordic Winner, Nordic Winner Jens Myrman (Sweden) Int. Show "NORDIC WINNER 2009", Helsinki, Finland
12.12.2009 CW (junior male class), Cert, BM, BOS, Junior Finnish Winner, Finish Winner Zafra Sirik (Israel) Int. Show "FINNISH WINNER 2009", Helsinki, Finland
07.11.2009 CW (junior class), JunCAC Robert Blumel (Austria) Nat., "Derzhava'2009", Moscow, Russia
07.11.2009 CW (junior class), Junior Champion of National Greyhound Club Unto Timonen (Finland) Club Show, Moscow, Russia
01.11.2009 CW (junior class), JunCAC, BM, BOS Vlastislav Vojtek (Slovakia) Int. Show "ZOOEXPO'2009", Riga, Latvia
31.10.2009 ex-2 (junior class) Martha Heine (Germany) Int. Show (Crufts qualification show), Riga, Latvia
10.10.2009 JunCAC, BestMaleJunior, JuniorMaleBIS-3 Michael L. Canalizo (USA) Nat. Show, Bratislava, Slovakia
09.10.2009 ex-3, junior class Knut Blutecher (Norway)   World Dog Show, Bratislava, Slovakia 
27.09.2009 JunCAC, Junior BOS Peer Primoz (Slovenia) Int "Russia-2009", Moscow, Russia
09.08.2009 CAJC, KVM 2009 Stephen Wheeler (Sweden) Club Show, Mojmirovce, Slovakia
08.08.2009 CAJC, EuroSighthound Junior Winner 2009 Jean Brixhe (Belgium) Speciality Show "EuroSighthounds 2009", Mojmirovce, Slovakia
26.07.2009 Junior Male-2 Roberto Posa (Switzerland) Speciality Show, Lovudden, Sweden
04.07.2009 Junior BOB David A. Ojalvo (Argentina) Nat., Moscow, Russia
04.07.2009 Junior BOS Jarmo Vuorinen (Finland) Nat., Moscow, Russia
28.06.2009 Best Junior Rita Kadike-Skadina (Latvia) Int., Sankt-Petersburg, Russia
27.06.2009 Best Junior, BOB, BIG-3 Nina Kharatishvili (Russia) Int., Sankt-Petersburg, Russia
07.06.2009 Puppy BOB Espen Engh (Norway) Int., Tallinn, Estonia
20.04.2009 Puppy BOB Max Magder (Canada) Speciality Show, Sankt-Petersburg, Russia
05.04.2009 vp-2 Ferelith Somerfield (Great Britain) Speciality Show, Moscow, Russia
01.03.2009 Baby BOS Gerard Jipping (Netherlands) Int., "EURASIA- II", Moscow, Russia
28.02.2009 Baby BOS Vlastislav Vojtek (Slovakia) Int., "EURASIA- I", Moscow, Russia

 

 
News Shows Greyhounds Whippets Bracco Italiano Contacts

Designed by Dioksury