Show results for 


European Junior Winner 2009
Russian, Luxemburg, Lithuanian, Estonian Jun Champion
Estonian Junior Winner 2009

European Winner 2010'2011
International Champion ( C.I.E. & C.I.B. )
Croatian, Hungarian, Luxemburg, Slovenian, Italian, Russian, Estonian, Lithuanian Champion
Croatian Club Winner 2009
Zagreb Winner 2009
Slovenian Winner 2010, Grand Prix Slovakian Winner 2010
, Insubria Winner 2010

27.11.2011 ex-1 (Champion male class), CACIB, BOB, BIG   International Show, Malta
20.11.2011 ex-1 (Champion male class), CAC, CACIB, BOB, BIG, EuroCupWinner'2011 Monique Van Brempt (Bilgium) International Show "Eurodogshow 2011", Kortrijk, Belgium
02.09.2011 ex-1 (Champion male class), CAC, CACIB, BOB, BIG-2, EuroWinner'2011 Stelios Makaritis (Greece)
Judge for Group 7 - Per Iversen (Norway)
EURO DOG SHOW, Leeuwarden, Netherlands
03.07.2011 ex-1 (Champion male class), BOB Ernesto Capra (Italy) International Show, Rieti, Italy
29.05.2011 ex-1 (Champion male class), CAC, CACIB, BOB, BIG-3 Petr Krol (Poland) International Show, Moletai, Lithuania
28.05.2011 ex-1 (Champion male class), CAC, CACIB, BOS M. Kreiner (Austria) International Show, Moletai, Lithuania
10.04.2011 ex-1 (Champion male class), BOB, BIG-1 Marja Talvitie (Finland) Nat., Rakvere, Estonia
09.04.2011 ex-1 (Champion male class), Cert, BOB, BIG-1, Estonian Champion Anca Giura (Romania), Judge for Group 7 - Andrzej Kazmierski (Poland) Nat., Rakvere, Estonia
27.03.2011 CAC, CACIB, BOB, BIG-1 Petr Krol (Poland), Group Judge - Laurent Richard (Switzerland) Int."EURASIA-II", Moscow, Russia
26.03.2011 CAC, CACIB, BOB, BIG-1, ResBIS Tatiana Urek (Slovenia), Group Judge - Rui Oliveira (Portugal), BIS Judge - Jean-Jacques Dupas (France) Int."EURASIA-I", Moscow, Russia
06.02.2011 CAC, CACIB, BOB, BIG-4 Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (Poland)
Group Judge - Frantisek Simek (Czechia)
Int., Brno, Czechia
05.02.2011 CAC, CACIB, BOB Blaz Kavcic (Slovenia) Int., Brno, Czechia
16.01.2011 CAC, CACIB, BOB, BIG-1, BIS-3 Judge - Peter Friedrich Berchtold (Austria)
Group Judge - Peter Friedrich Berchtold (Austria)
BIS Judge - Blaz Kavcic (Slovenia)
Int., Ljubljana, Slovenia
15.01.2011 CAC, CACIB, BOB, BIG-1, ResBIS Judge - Theo Leenen (Belgium)
Group Judge - Theo Leenen (Belgium)
BIS Judge - Miroslav Zidar (Slovenia)
Int., Ljubljana, Slovenia
07.11.2010 BOB, Italian Breeds BIS-3 Claudio De Giuliani (Italy) Nat., Reggio Emilia, Italy
30.10.2010 CACIB, BOS. CACIB, Insubria Winner 2010 Tamas Jakkel (Hungary) Int. "Insubria Winner 2010", Varese, Italy
24.10.2010 BOB Elisabeth Clerc (Czechia) Nat., Stuttgart, Germany
23.10.2010 CAC , CACIB, BOB, BIG-3 Monica Blaha (Austria)
Group Judge - Libuse Ubrova (Czechia)
Int., Stuttgart, Germany
01.10.2010 CAC , CACIB, European Winner 2010, BOB Huns Muller (Germany) European Dog Show 2010, Celje, Slovenia
18.09.2010 CAC, ResCACIB Giovanni Capone (Italy) Specialty Show for Italian Pointing dogs, Ercolano, Italy
04-05.09.2010 CAC, CACIB, BOB, BIG-3 Raija Tammelin (Finland) Int., Luxemburg
29.08.2010 CAC, CACIB, BOB, BIG-2 Christian Stefanesu (Romania), Group Judge - Malgorzata Wieremjczyk-Wierchowska (Poland) Int., Debrecen, Hungary
28.08.2010 CAC, CACIB, BOB, BIG-1 Szolt Lokodi (Romania), Group Judge - Christian Stefanesu (Romania) Int., Debrecen, Hungary
08.08.2010 CAC, CACIB, BOB, BIG-1 Chris Hancock (Ireland)
Judge for BOG - Paul Jentgen (Luxemburg)
Int., Ludwigshafen, Germany
25.07.2010 CAC, CACIB, BOB, Hunting Dog BIS Marit Sunde (Norway)
Judge for Hunting Dog BIS - Cristian Stefanescu (Romania)
Int., Split, Croatia
24.07.2010 CAC, BOB, BIG-1 Igor Selimovic (Croatia)
judge for BOG - Laurent Richard (Switzerland)
Nat., Split, Croatia
23.07.2010 CAC, CACIB, BOB Stefan Sinko (Slovenia) Int., Split, Croatia
22.07.2010 CAC, BOB, Res Hunting Dog BIS Phyllis Poduschka-Aigner (Austria),
Judge for Working BIS - Annika Ulltveit-Moe (Sweden)
Nat., Split, Croatia
06.06.2010

CAC, CACIB, BOB, BIG-2, Grand Prix Slovakian Winner

Jaroslav Matyas (Slovakia), judge for Group - Cathy Delmar (IRL) Int., Nitra, Slovakia
02.06.2010 CAC, CACIB, BOB, BIS of Italian Breeds, ResBIS Judge for breed&Group Carol Coode (UK), judge NatBIS&BIS - Nicola Imbimbo (Italy) Int., Viterbo, Italy
24-25.04.2010 CAC, CACIB, BOS Janusz Opara (Poland) Int., Opole, Poland
27-28.03.2010 CAC, CACIB, BOB, BIG-2 Daniela Radu (Romania) Int., Luxemburg
14.02.2010 ResCAC Mentasti Gianercole (Italy) Int., Firenze, Italy
13.02.2010 ResCAC Zacco P. Secondo (Italy) Int., Arezzo, Italy
30.01.2010 CAC, CACIB, BOB Abele Barbati (Italy) Int., Padova, Italy
24.01.2010 ResCAC Francesco Balducci (Italy) Int., Milano, Italy
23.01.2010 ResCAC Abele Barbati (Italy) Int., Bergamo, Italy
17.01.2010 CAC, CACIB, BOB, Slovenian Winner, BIG-1 Branislav Rajic (Slovenia) Int., Ljubljana, Slovenia
16.01.2010 CAC, CACIB, BOB Stefan Sinko (Slovenia) Int., Ljubljana, Slovenia
09.01.2010 CAC, CACIB, BOS Claudio De Giuliani (Italy)   Int., Montichiari, Italy
13.12.2009 CAC, BOB, BIG-1 Abele Barbati (Italy), judge for group - Ernesto Capra (Italy) Nat., Foggia, Italy
12.12.2009 CAC, BOB, BIG-1 Tabo' Gio Batta (Italy) Nat., Bari, Italy
22.11.2009 CAC, CACIB, BOB, Zagreb Winner, Croatian Champion Velimir Sruk (Croatia)   Int., Zagreb, Croatia
21.11.2009 CAC, CACIB, BOB, BIG-1, THE BEST HUNTING DOG Claudio De Giuliani (Italy)   Int., Zagreb, Croatia
20.11.2009 BOB, Croatian Club Winner Luis Pinto Teixeira (Portugal) Special Show for Pointing dogs, Spaniels, Waterdogs, Retrievers, Zagreb, Croatia
11.10.2009 ex-4, junior class Antonio Di Lorenzo (Italy) World Dog Show, Bratislava, Slovakia 
04.07.2009 Best Junior, BOB, BIG-2 Enrique J. Filippini (Argentina) Nat., Moscow, Russia
04.07.2009 Best Junior, BOB, BIG-2 David A. Ojalvo (Argentina) Nat., Moscow, Russia
28.06.2009 Best Junior, BOB Rita Kadike-Skadina (Latvia) Int., Sankt-Petersburg, Russia
27.06.2009 Best Junior, BOB Revaz Homasuridze (Russia) Int., Sankt-Petersburg, Russia
06.06.2009 Best Junior, Estonian Junior Winner Vilmos Kardos (Hungary) int., Tallinn, Estonia 
01.06.2009 Best Male Junior, Res Green Star Dog, European Junior Winner Rui Oliveira (Portugal) European Winners Show, Dublin, Ireland
09.05.2009 Best Junior, BOB, BIG-4 Renata Petkeviciene (Lithuania) Nat., Jonava, Lithuania
03.05.2009 Best Junior, BOB Adam Stasiak (Poland) Int., Lodz, Poland
01.05.2009 Best Junior, BOB, BIG-3 Henryk Fonfara (Poland) Nat., Manowo, Poland
28.03.2009 Best Junior, BOB Dorota Witkowska (Poland) Int., Luxemburg
 01.03.2009  Best Junior, BOB, BIG-3 Kostopoulous George (Greece), BIG - Salvatore Tripoli (Italy) Int., "EURASIA-2009", Moscow, Russia
08.02.2009 Best Junior , JunBIG-3 Jozef Horvath (Slovakia) Int., Brno, Czechia
07.02.2009 Best Junior, JunBIG-2 Andrzej Mania (Poland) Int., Brno, Czechia
31.01.2009 Best Junior Carlo Faletti (Italy) Nat., Moscow, Russia
27.12.2008 Best Puppy, PuppyBIS Yana Gavrilova (Russia) Nat., Moscow, Russia

 

 

 
News · Shows · Greyhounds · Whippets · Bracco Italiano · Contacts

Designed by © Dioksury