Show results for 


Russian, Lithuanian Jun Champion

International Champion
Baltic Champion

Russian, Latvian, Lithuanian, Estonian, Swedish, Finish Champion


03.09.2011 ex - 4 (Champion male class) Stefan Stefik (Slovakia) EURO DOG SHOW, Leeuwarden, Netherlands
07.08.2011 ex-3 (Champion male class) Ute Lennartz (Germany) Sighthound Festival, Donaueschingen, Germany
06.08.2011 ex (Champion male class) Valerie Hamilton (USA) Sighthound Festival, Donaueschingen, Germany
24.07.2011 ex (Champion male class), CQ Nicola Warner (GB) Swedish Sighthound Club Show "Skokloster Summer Show", Vasteras, Sweden
23.07.2011 ex-1 (Champion male class), CQ, CACIB, BM, BOS Tuula Plathan (Finland) International Show, Koping, Sweden
17.07.2011 ex-3 (Champion male class), CQ, BM-3 Hans Lehtinen (Finland) Special Show for Groups 8&10 "Kartano Weekend", Helsinki, Finland
15.07.2011 ex-1 (Open male class), CQ, Cert, BM-3, Finish Champion Knut Blutecher (Norway) Special Show for Groups 5&10, Liminka, Finland
08.05.2011 ex - 1 (Champion male class), CWC Ewa Stolarska (Poland) International Show, Lodz, Poland
07.05.2011 ex (Champion male class) Bart Scheerens (Belgium) Polish Sighthound Club Show, Warszawa, Poland
23.04.2011 ex-1 (Champion male class), CQ, resCert, resCACIB, BM-2 Saija Juutilainen (Finland) International Show, Laapeenranta, Finland
22.04.2011 ex-3 (Champion male class), CQ Arne Foss (Norway) International Show, Lahti, Finland
26.03.2011 ex-1(Champion male class), CAC, CACIB, BOS Vlastislav Vojtek (Slovakia) Int."EURASIA-I", Moscow, Russia
06.02.2011 ex-2 (Champion male class) Arne Foss (Norway) Int., Brno, Czechia
05.02.2011 ex-2 (Champion male class) Goran Bodegard (Sweden) Int., Brno, Czechia
29.01.2011 ex-2 (Champion male class) Linda Worthy (GB) Whippet Club Show, Moscow, Russia
12.12.2010 ex-2 (Champion male class), BM-4 Gabriela Veiga (Portugal) International Show "Finish Winner 2010", Helsinki, Finland
11.12.2010 ex-4 (Champion male class) Jaqueline Quiros-Kubat (Argentina) International Show "Helsinki Winner 2010", Helsinki, Finland
28.11.2010 ex-1 (Open male class), CAC, CACIB, BM George Kostopoulos (Greece) International Show "BUDAPEST CACIB-DERBY", Budapest, Hungary
27.11.2010 ex-1 (Open male class), CAC, resCACIB Gunther Ehrenreich (Austria) International Show "BUDAPEST GRAND PRIX", Budapest, Hungary
07.11.2010 ex-1 (Champion male class), CACIB, BOB, BIG-4 Manuel Loureiro Borges (Portugal) Int., Tartu, Estonia
06.11.2010 ex-1 (Champion male class), Cert, CACIB, BOS, Estonian Champion Pedro Sanches Delerue (Portugal) Int., Tartu, Estonia
31.10.2010 ex-1 (Champion male class), BM-4 Carla Molinari (Portugal) Int."Baltic Winner 2010", Riga Latvia
17.10.2010 ex-1 (Champion male class), CAC, CACIB, BOB, BIG-3 Gerard Cox (Ireland) Int."RUSSIA 2010", Moscow, Russia
02.10.2010 ex-3 (Open male class) Carla Molinari (Portugal) European Dog Show 2010, Celje, Slovenia
01.10.2010 ex-2 (Open male class), resCAC Per Iversen (Norway) Sighthound Show, Velenje, Slovenia
12.09.2010 ex-1 (Open male class), CAC, BOB Wieslawa Misterka (Poland) Nat., Chorzow, Poland
11.09.2010 ex-2 (Open male class) Eva Yacoby (GB) Special Show of Polish Sighthound Club "FESTIWAL CHARTOW 2010", Olsztyn K/Czestochowy, Poland
15.08.2010 ex-1 (Open male class), CAC Heinz Anschober (Austria) OKWZR-Klubsiegerausstellung, Grafenegg, Austria
14.08.2010 ex-3 (Champion male class) Jean-Jacques Dupas (France) FCI Eurosighthound Show 2010, Grafenegg, Austria
01.08.2010 ex-5 (Champion male class) Ivy Potts (GB) "Skokloster Summer Show 2010", Lovudden, Sweden
17.07.2010 ex (Open male class) Joachim Bartusch (Germany) Sighthound Specialty (FCI Group 10) , "KARTANO WEEKEND", Helsinki, Finland
04.07.2010 CAC (Open male class) Nicklas Eriksson (Sweden) Sighthound Club Show, Topolcianky, Slovakia
21.06.2010 ex-2 (Champion male class) Svante Frisk (Sweden) Int., Jonkoping, Sweden
20.06.2010 ex-1 (Open male class), Cert, ResCACIB, BM-2, Swedish Champion Kostopoulous George (Greece) Int., Jonkoping, Sweden
19.06.2010 ex-4 (Open male class) Claudio De Giuliani (Italy)   Int., Jonkoping, Sweden
23.05.2010 ex-1 (Champion male class), CW, CAC, BM, BOS Loreta Tamaseviciene (Lithuania)   Nat., Klaipeda, Lithuania
22.05.2010 ex-1 (Champion male class), CW, CAC, BM, BOS Monika Taruseviciene (Lithuania) Nat., Plunge, Lithuania
01.05.2010 ex-1 (Open male class), CW, CAC, ResCACIB Boguslawa Polanczyk (Poland) Int.Lodz, Poland
24.04.2010 ex-2 (Open male class) Gerard Jipping (Netherlands) Int., Lahti, Finland
28.03.2010 ex-2 (Open male class), ResCAC Olga Dolejsova (Czechia) Int. Show "EURASIA-II", Moscow, Russia
27.03.2010 ex-2 (Open male class), ResCAC Svante Frisk (Sweden) Int. Show "EURASIA-I", Moscow, Russia
06.02.2010 ex-2 (Intermediate male class), ResCAC Vera Sosnova (Czechia) Int., Brno, Czechia
08.01.2010 ex-3 (Intermediate class) Frank Kane (England) Int. Show "MY DOG", Gotenburg, Sweden
07.01.2010 ex-2 (Intermediate class), BM-3 Steven Seymour (Australia) Int. Show "MY DOG", Gotenburg, Sweden
07.11.2009 CW (intermediate class), CAC Robert Blumel (Austria) Nat., "Derzhava'2009", Moscow, Russia
07.11.2009 CW (intermediate class) Unto Timonen (Finland) Club Show, Moscow, Russia
01.11.2009 CW (intermediate class), CACIB, BM, BOS Vlastislav Vojtek (Slovakia) Int. Show "ZOOEXPO'2009", Riga, Latvia
31.10.2009 CW (intermediate class), Cert, CACIB, BM, BOS Saija Juutilainen (Finland) Int. Show (Crufts qualification show), Riga, Latvia
10.10.2009 intermediate CW, CAC, BM-2 Knut Blutecher (Norway)   Nat. Show, Bratislava, Slovakia
09.10.2009 ex-4, intermediate class Gerard Jipping (Netherlands) World Dog Show, Bratislava, Slovakia 
27.09.2009 intermediate CW, CAC Peer Primoz (Slovenia) Int "Russia-2009", Moscow, Russia
22.08.2009 resCert, BM-3 Markku Kipina (Finland) Nat., Kouvola, Finland
09.08.2009 resCAC Olga Kosareva (Russia) Club Show, Mojmirovce, Slovakia
08.08.2009 intermediate CW, CAC Stephen Wheeler (Sweden) Speciality Show "EuroSighthounds 2009", Mojmirovce, Slovakia
26.07.2009 ex, intermediate class Johnstone McLeod (England) Speciality Show, Lovudden, Sweden
04.07.2009 ex-2 Jarmo Vuorinen (Finland) Speciality Show, Moscow, Russia
04.07.2009 CW, CAC, BOB, BIG-1 David A. Ojalvo (Argentina) Nat., Moscow, Russia
04.07.2009 CW, CAC Alexey Belkin (Russia) Nat., Moscow, Russia
28.06.2009 CW, CAC Rita Kadike-Skadina (Latvia) Int., Sankt-Petersburg, Russia
27.06.2009 CW, CAC Nina Kharatishvili (Russia) Int., Sankt-Petersburg, Russia
09.05.2009 Best Junior Monika Tauraseviciene (Lithuania) Nat., Jonava, Lithuania
01.05.2009 Best Junior, BOB, BIG-1, JuniorBIS-2 Maciej Kozber (Poland) Nat., Manowo, Poland 
12.04.2009 junior ex-2 Marie C. Dellabelle (Belgium) Int., Stockholm, Sweden
28.03.2009 junior ex-3 Jean-Louis Grunheid (France) Int., Luxemburg
15.03.2009 BM-4 junior-Robert Blumel (Austria), adult and BOB-Lee Greer (New-Zealand) Int., Tampere, Finland
27.12.2008 Best Junior, BOB, BIG-1, BIS-3 breed and BIG - M. Zaturinskiy (Kazakstan),  BIS - I. Shvets (Russia) Nat., Moscow, Russia
29.11.2008 Best Junior, BOB, BIG-3 Dusan Paunovic (Serbie)  Nat., Moscow, Russia 
03.11.2008 Best Puppy M. Polivanov (Russia) Nat., Moscow, Russia
05.10.2008 Best Male Puppy Carla Molinari (Portugal) Speciality Show, Budapest, Hungary
04.10.2008 vp-2 Barbara Rui Smith (USA) Club Show, Budapest, Hungary
03.10.2008 Best Puppy Jean-Jacques Dupas (France) European Dog Show, Budapest, Hungary

 

 
News Shows Greyhounds Whippets Bracco Italiano Contacts

Designed by Dioksury