Show results for 


Russian, Belarusian, Lithuanian Jun Champion

International Champion
Baltic, Balkan Champion
Russian, Belarusian, Serbian, Macedonian, Bulgarian, Czechian,
Lithuanian, Polish, Estonian, Latvian, Swedish, Slovenian,
Hungarian Champion

Bulgarian Grand Champion
2xNational Club Winner, National Club Champion
Vice EuroWinner 2010


23.04.2011 ex-2 (Champion male class), CQ, BM-3 Saija Juutilainen (Finland) International Show, Laapeenranta, Finland
22.04.2011 ex (Champion male class), CQ Arne Foss (Norway) International Show, Lahti, Finland
29.01.2011 ex-2 (Club Champion male class) Linda Worthy (GB) Whippet Club Show, Moscow, Russia
12.12.2010 ex (Champion male class) Gabriela Veiga (Portugal) International Show "Finish Winner 2010", Helsinki, Finland
11.12.2010 ex (Champion male class) Jaqueline Quiros-Kubat (Argentina) International Show "Helsinki Winner 2010", Helsinki, Finland
28.11.2010 ex-1 (Champion male class), CAC, resCACIB George Kostopoulos (Greece) International Show "BUDAPEST CACIB-DERBY", Budapest, Hungary
27.11.2010 ex-1 (Champion male class), CAC, CACIB, BOS, Hungarian Champion Gunther Ehrenreich (Austria) International Show "BUDAPEST GRAND PRIX", Budapest, Hungary
17.10.2010 ex-2 (Champion male class) Gerard Cox (Ireland) Int."RUSSIA 2010", Moscow, Russia
02.10.2010 ex-1 (Champion male class), CAC, resCACIB, Vice Euro Winner, Slovenian Champion Carla Molinari (Portugal) European Dog Show 2010, Celje, Slovenia
01.10.2010 ex-3 (Champion male class) Per Iversen (Norway) Sighthound Show, Velenje, Slovenia
15.08.2010 ex-3 (Champion male class) Heinz Anschober (Austria) OKWZR-Klubsiegerausstellung, Grafenegg, Austria
14.08.2010 ex-2 (Open male class), resCAC Jean-Jacques Dupas (France) FCI Eurosighthound Show 2010, Grafenegg, Austria
01.08.2010 ex (Champion male class) Ivy Potts (GB) "Skokloster Summer Show 2010", Lovudden, Sweden
17.07.2010 ex (Champion male class) Joachim Bartusch (Germany) Sighthound Specialty (FCI Group 10) , "KARTANO WEEKEND", Helsinki, Finland
04.07.2010 resCAC (Champion male class) Nicklas Eriksson (Sweden) Sighthound Club Show, Topolcianky, Slovakia
25.06.2010 ex, open class Espen Engh (Norway) World Dog Show, Herning, Denmark
21.06.2010 ex-1 (Open male class), Cert, ResCACIB, BM-2, Swedish Champion Svante Frisk (Sweden) Int., Jonkoping, Sweden
20.06.2010 ex-3 (Open male class) Kostopoulous George (Greece) Int., Jonkoping, Sweden
19.06.2010 ex-2 (Open male class) Claudio De Giuliani (Italy)   Int., Jonkoping, Sweden
01.05.2010 ex-2 (Champion male class) Boguslawa Polanczyk (Poland) Int.Lodz, Poland
24.04.2010 ex-1 (Champion male class), ResCert, BM-3 Gerard Jipping (Netherlands) Int., Lahti, Finland
28.03.2010 ex-2 (Champion male class), ResCAC Olga Dolejsova (Czechia) Int. Show "EURASIA-II", Moscow, Russia
27.03.2010 ex-2 (Champion male class), ResCAC Svante Frisk (Sweden) Int. Show "EURASIA-I", Moscow, Russia
06.02.2010 ex-2 (Champion male class), ResCAC, ResCACIB Vera Sosnova (Czechia) Int., Brno, Czechia
08.01.2010 ex-3 (Open class), BM-5 Frank Kane (England) Int. Show "MY DOG", Gotenburg, Sweden
07.01.2010 ex-3 (Open class) Steven Seymour (Australia) Int. Show "MY DOG", Gotenburg, Sweden
07.11.2009 CW (champion class), BM, BOS Robert Blumel (Austria) Nat., "Derzhava'2009", Moscow, Russia
07.11.2009 ex-2, champion class Unto Timonen (Finland) Club Show, Moscow, Russia
01.11.2009 CW (champion class), Sert, Res.CACIB Vlastislav Vojtek (Slovakia) Int. Show "ZOOEXPO'2009", Riga, Latvia
31.10.2009 CW (champion class), Res.CACIB Saija Juutilainen (Finland) Int. Show (Crufts qualification show), Riga, Latvia
10.10.2009 ex-3, champion class Knut Blutecher (Norway)   Nat. Show, Bratislava, Slovakia
09.10.2009 ex, champion class Gerard Jipping (Netherlands) World Dog Show, Bratislava, Slovakia 
27.09.2009 CAC, BOS, CACIB Peer Primoz (Slovenia) Int "Russia-2009", Moscow, Russia
09.08.2009 ex-3, champion class Olga Kosareva (Russia) Club Show, Mojmirovce, Slovakia
08.08.2009 ex-3, champion class Stephen Wheeler (Sweden) Speciality Show "EuroSighthounds 2009", Mojmirovce, Slovakia
26.07.2009 ex, champion class Johnstone McLeod (England) Speciality Show, Lovudden, Sweden
04.07.2009 BOS, Club Winner Jarmo Vuorinen (Finland)

Specialty Show, Moscow, Russia

04.07.2009 champion CW David A. Ojalvo (Argentina) Nat., Moscow, Russia
04.07.2009 BOB, BIG-2 Alexey Belkin (Russia), BIG - Jarmo Vuorinen (Finland) Nat., Moscow, Russia
07.06.2009 Sert, CACIB, BM-3 Espen Engh (Norway) Int., Tallinn, Estonia
09.05.2009 CAC, BOB, BIG-2 Monika Tauraseviciene (Lithuania) Nat., Jonava, Lithuania
02.05.2009 CAC, BOS , CACIB Francesco Cochetti (Italy)  Int., Lodz, Poland 
01.05.2009 CAC, BM Maciej Kozber (Poland)   Nat., Manowo, Poland 
12.04.2009 openCW, BM-4 Marie C. Dellabelle (Belgium) Int., Stockholm, Sweden
28.03.2009 ex-3, champion class Jean-Louis Grunheid (France) Int., Luxemburg
01.03.2009 CACIB, BOS Kostopoulous George (Greece) Int., "EURASIA II", Moscow, Russia
28.02.2009 CACIB, BOB , BIG-3 Stefan Stefik (Slovakia), BIG - Gerard Jipping (Netherlands) Int., "EURASIA I", Moscow, Russia
08.02.2009 ResCAC Stefan Stefik (Slovakia) Int., Brno, Czechia
07.02.2009 CAC Salvatore Tripoli (Italy) Int., Brno, Czechia
13.12.2008 open CW Martha Heine (Germany) Int., "Finish Winner", Helsinki, Finland
09.11.2008 BM-3 Arne Foss (Norway) Int., Tartu, Estonia
03.11.2008 BOB, Club Winner Jean-Louis Grunheid (France) Specialty Show, Moscow, Russia
03.11.2008 BOB, BIG-3 M. Polivanov (Russia), BIG - Jean-Louis Grunheid (France) Nat., Moscow, Russia
18.10.2008 ex-3 Jean Brixhe (Belgium) Nat., Dortmund, Germany
17.10.2008 ex-2 Kristen L. Landsverk (N) Int., Dortmund, Germany
05.10.2008 CAC, BOS Carla Molinari (Portugal) Specialty Show, Budapest, Hungary
04.10.2008 CAC, BM-2 Barbara Rui Smith (USA) Club Show, Budapest, Hungary
03.10.2008 ex-3 Jean-Jacques Dupas (France) European Dog Show, Budapest, Hungary
26.09.2008 BOB, CACIB Tatjana Urek (Slovakia) Int., "RUSSIA-2008", Moscow, Russia
03.08.2008 BM-4 Harri Lehkonen (Finland) Int., Kuopio, Finland
02.08.2008 ex George Kostopoulous (Greece) Int., Kuopio, Finland
20.07.2008 BOB, CACIB Jelena Kruus (Estonia) Int., Minsk, Belarus
19.07.2008 BOB, CACIB Ludmila Smirnova (Russia) Int., Minsk, Belarus
13.07.2008 ex-4, open class Marshall Sandra (Great Britain) Swedish Sighthound Club, Skokloster Summer Show, Lövudden, Sweden
05.07.2008 ex Munch Thomas (Germany) World Dog Show, Stockholm, Sweden
14.06.2008 ResCACIB Gabriela Vega (Portugal) Int., Ozolnieki, Latvia
18.05.2008 BOS, CACIB Teja Pedro Gonzales (GUA) Int., Bratislava, Slovakia
17.05.2008 BOS, CACIB Rafael Malo Alcrudo (Spain) Int., Bratislava, Slovakia
16.05.2008 ResCAC Elmar Sistermann (Germany) Spesialty Show, Bratislava, Slovakia
11.05.2008 ex-3 Gerard Jipping (Netherlands) Int., Budapest, Hungary
10.05.2008 BOS, CACIB Miklos Levente (Hungary) Int., Budapest, Hungary
27.04.2008 BOB, CACIB, BIG-1 Dusan Paunovic (Serbie) Int., Asenovgrad, Bulgaria
26.04.2008 BOB, CACIB, BIG-1  Antoan Hlebarov (Bulgaria) Int., Asenovgrad, Bulgaria
30.03.2008 BOB, CACIB, BIG-1 Dionosis Duolos (Macedonia) Int., Bitola, Macedonia
29.03.2008 BOB, CACIB, BIG-1 Dragan Janjic (Serbie) Int., Serbie
27.01.2008 ex-4 Espen Engh (Norway) Int., Turku, Finland
11.11.2007 CW, CAC I. Voitekova (Slovakia) Int., Poznan, Poland
03.11.2007 BOB, BIG-I Olga Lashkova (Russia) Nat., Moscow, Russia
27.10.2007 Best Junior, BOB A. Zhuk (Belarus) Int., Voronezh, Russia
21.10.2007 Best Junior, Junior Club Winner Marina Ostrovskaya (Russia) Specialty Show, Moscow, Russia
07.10.2007 Best Junior Revaz Homasuridze (Russia) Int., Nizhniy Novgorod, Russia
06.10.2007 Best Junior Olga Scheritsa (Moldova) Int., Nizhniy Novgorod, Russia
30.09.2007 Best Junior, BOB  J.L. Brassat Laparyier (France) Int., "RUSSIA-2007", Moscow, Russia
12.08.2007 Best Junior, BM-4, Cert Joao De Paula Bessa  Int., Joensuu, Finland
 11.08.2007 Best Junior, BOS, Cert Soile Bister (FIN)  Nat., Joensuu, Finland
05.08.2007 Junior, ex-2 Ricard McCoy (Ireland) Specialty Show, Plunge, Lithuania
04.08.2007 Best Male Junior Dusan Paunovic (Serbie) Int., Plunge, Lithuania
03.08.2007 Junior, ex-2 Leanne Coffey, (Australia) Int., Plunge, Lithuania
15.07.2007 Best Junior, BOB, BIG-I, BIS-IV Rui Oliveira (Portugal), BIG - Kornelia Butrimova (Lithuania) ,BIS - Ichiro Ishikawa (Japan) Int., Minsk, Belarus
14.07.2007 Best Junior, BOB Ichiro Ishikawa (Japan) nt., Minsk, Belarus
08.07.2007 Best Junior  Agnes Kertes (Israel) Int., Kursk, Russia

 

 

 
News Shows Greyhounds Whippets Bracco Italiano Contacts

Designed by Dioksury